Загальна інформація
З 1 січня 2019 року в Україні розпочався перший етап державної реформи ринку електроенергії для того, щоб він почав працювати за європейською моделлю. Отже, з початку 2019 року енергопослуги споживачам в Україні надаватимуть дві різні компанії. Оператор системи розподілу електричної енергії, до мереж якого приєднаний споживач та компанія-постачальник, якого обирає сам споживач. Це дві незалежні компанії – з різними кол-центрами, рахунками та ліцензіями.
Раніше функції з розподілу та постачання електроенергії були зосереджені в одній компанії. Європейський досвід показує, що коли функції розділені між двома незалежними компаніями – система працює швидше та зручніше для споживача. Кожна компанія зосереджена на своїх завданнях, обслуговує споживачів якісніше й оперативніше.
Функції постачальника:
-
постачає електроенергію споживачам,
-
обслуговує споживачів з питань нарахувань та розрахунків вартості й умов оплати, коректності розрахунків за
електроенергію, -
фіксує показання лічильників,
-
надає споживачам додаткові послуги.
Функції оператора системи розподілу:
-
відповідає за якість і надійність електропостачання,
-
керує системою розподілу,
-
експлуатує та ремонтує лінії електропередач, підстанції та інші енергооб’єкти,
-
здійснює під’єднання/від’єднання від системи розподілу (ліній),
-
встановлює лічильники електроенергії й фіксує їхні показання.
Порядок заміни постачальника
Порядок зміни електропостачальника за ініціативою споживача передбачений пунктом 6.1 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 21.12.2018 № 2002.
6.1.1. Споживач має право в установленому цими Правилами порядку на зміну електропостачальника шляхом укладення нового договору про постачання електричної енергії споживачу (постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг) з новим електропостачальником.
6.1.2. Процес зміни споживачем електропостачальника забезпечується суб’єктами (учасниками) ринку електричної енергії та учасниками роздрібного ринку електричної енергії, які задіяні у процесі зміни електропостачальника та забезпечують зміну та інформаційний обмін під час такої зміни на безоплатній основі.
6.1.3. Зміна електропостачальника за ініціативою споживача має бути завершена протягом періоду, що починається з дня повідомлення споживачем нового електропостачальника про наміри змінити попереднього електропостачальника, але у строк, що не перевищує 21 календарний день з дня вказаного повідомлення. Днем повідомлення споживачем про намір змінити електропостачальника вважається дата зафіксованого звернення споживача до нового електропостачальника щодо наміру укласти з ним договір про постачання електричної енергії
споживачу. Якщо споживач має чинний договір про постачання електричної енергії споживачу з фіксованим терміном (строком) дії, з метою уникнення штрафних санкцій за дострокове розірвання договору з боку попереднього електропостачальника споживач повинен повідомити нового електропостачальника про намір укласти з ним договір про постачання електричної енергії споживачу за 21 календарний день до дати закінчення терміну (строку) дії чинного
договору.
6.1.4. У межах однієї процедури зміни електропостачальника споживачем відповідно до визначеного цим розділом порядку можлива зміна лише одного електропостачальника. При цьому споживач може ініціювати декілька процедур зміни електропостачальника одночасно.
6.1.5. Повідомлення про намір укласти новий договір з новим електропостачальником надається у вигляді заяви-приєднання до договору про постачання електричної енергії споживачу на умовах оприлюдненої комерційної пропозиції електропостачальника, а якщо сторони дійшли взаємної згоди укласти договір на умовах, які оприлюднені комерційні пропозиції електропостачальника не містять, у повідомленні про намір укласти новий договір з новим електропостачальником споживач має надати новому електропостачальнику додаткову інформацію, визначену Порядком.
Умови постачання електроенергії
Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробниче підприємство «Акватон» здійснює постачання електроенергії.
Постачання електроенергії споживачам здійснюється на підставі укладання Договору про постачання електричної енергії Споживачу та Заяви-приєднання до Договору про постачання електричної енергії Споживачу.
Договір та комерційні пропозиції споживачів електричної енергії укладаються за вільними цінами. На укладення договору за вільними цінами має право будь-який споживач, який відповідає критеріям обраної ним комерційної пропозиції.
Ціна на електричну енергію, що діє протягом календарного місяця, визначаються окремо для:
-
Споживачі групи “а”, вузол обліку яких обладнано інтервальним (-и) лічильником
(-ами), вбудованими або зовнішніми пристроями, що забезпечують можливість дистанційного зчитування результатів вимірювання облікованих даних, погодинного або меншого періоду інтеграції.
-
Споживачі групи “б”, вузол обліку яких обладнано неінтервальними (інтегральними) лічильниками електричної енергії та по яких відсутня можливість дистанційного зчитування результатів вимірювання погодинного або меншого періоду інтеграції облікованих даних лічильників.
Договір ТОВ ВП «АКВАТОН» Про постачання електричної енергії Споживачу завантажити
Додаток №1 до договору ТОВ ВП «АКВАТОН» Заява-приєднання завантажити
Додаток №2 до договору ТОВ ВП «АКВАТОН» Комерційна пропозиція №1 для групи “а” завантажити
Додаток №2 до договору ТОВ ВП «АКВАТОН» Комерційна пропозиція №2 для групи “б” завантажити
Додаток №3 до договору ТОВ ВП «АКВАТОН» Заявлені (планові) обсяги постачання електричної енергії Споживачу завантажити
Якщо Ви зацікавлені в постачанні електричної енергії, пропонуємо звернутися до нас одним з таких способів:
за телефоном (068)-108-11-61, (067)-421-05-55
електронною поштою за адресою: akva_tek@i.ua; vmoskatov@gmail.com;
письмово за адресою: Україна, 33027, м. Рівне, бул. Б. Хмельницького, 50;
особисто за адресою: Україна, 33027, м. Рівне, бул. Б. Хмельницького, 50 (з понеділка по п’ятницю – з 09-00 до 18-00, крім вихідних та святкових днів).
Відповідальна особа за розгляд звернень – головний інженер: Митрофанов Микола Іванович, контактний телефон: (068)-108-11-61; електронна пошта: akva_tek@i.ua
Ціни/тарифи на електричну енергію
Особливістю ціноутворення в електроенергетиці є зміна рівнів роздрібних цін кожного місяця. Це пов’язано із змінами енергетичного балансу (співвідношення різних видів генеруючих потужностей, задіяних у задоволенні попиту), перегляду тарифів на передачу, нормативних витрат електроенергії та інших факторів.
Тому в договорі про постачання електроенергії не фіксується кінцева ціна/тариф на весь період дії договору. Особливістю ціноутворення вказано в комерційній пропозиції.
Законодавство
Загальне законодавство
Постачання електроенергії
-
Постанова НКРЕКП № 308. Правила ринку “на добу наперед” та внутрішньодобового ринку
-
Постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 309. Кодекс системи передачі
-
Постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 «Про затвердження Кодексу систем розподілу»
-
Постанова НКРЕКП від 21.12.2018 № 2002 «Про внесення змін до деяких постанов НКРЕКП»
-
Договір між членами оптового ринку електричної енергії України. завантажити
В разі розробки нових нормативних актів, які регулюють діяльність суб’єктів ринку електроенергії, вони будуть розміщуватися на нашому веб-сайті по мірі їх впровадження.
Порядок розгляду звернень, скарг, надання повідомлень про загрозу електробезпеці
Якщо в процесі постачання енергоресурсів виникнуть питання,скарги або потрібність надання повідомлення про загрозу електробезпеки Ви можете звернутися до нас у зручний для Вас спосіб:
за телефоном: (068)-108-11-61, (067)-421-05-55
електронною поштою за адресою: akva_tek@i.ua ; vmoskatov@gmail.com ;
письмово за адресою: Україна, 33027, м. Рівне, бул. Б. Хмельницького, 50;
особисто за адресою: Україна, 33027, м. Рівне, бул. Б. Хмельницького, 50; головний енергетик (Понеділок – П’ятниця з 09:00 до 18:00, крім вихідних та святкових днів).
Відповідальна особа за розгляд звернень – головний енергетик Москатов В.В., контактний телефон: (067)-421-05-55; електронна пошта: vmoskatov@gmail.com .
У залежності від характеру скарг та звернень нами будуть вжиті відповідні заходи у найкоротші терміни.
Звернення, які стосуються якості та надійності постачання нами енергоносіїв, а також повідомлення про загрозу електробезпеки будуть розглянуті негайно.
Термін відповіді на письмові звернення складає не більше 15 робочих днів з дати отримання нами Вашого письмового звернення.
Крім того, з питань дотримання вимог законодавства у сфері енергетики Ви можете звернутися до:
Порядок врегулювання спірних питань
Ми впевнені, що найкращий шлях уникнення будь-яких спорів – це чітке та зрозуміле тлумачення умов договору.
З цього приводу ми завжди готові уточнювати і доповнювати запропонований проект договору з урахуванням побажань споживачів.
Тим не менше, якщо спору уникнути не вдасться, ми докладемо усіх можливих зусиль для пошуку вирішення спору шляхом переговорів.
Разом з тим, якщо компромісного вирішення спірних питань не буде досягнуто, вони можуть бути оскаржені в господарському суді в порядку, передбаченому Цивільним кодексом України та/або в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) або її територіальних органах , у порядку, затвердженому НКРЕКП.
При цьому прийняття НКРЕКП або її територіальними органами рішення щодо спору не позбавляє сторони права звернутися з цього ж приводу до господарського суду.
Відповідальна особа за врегулювання спорів – Митрофанов М.І., контактний телефон (068)108-11-61; електронна пошта: akva_tek@i.ua .